Literarni pogovor s Petrom Semoličem

Peter Semolič (1967) je študiral splošno jezikoslovje in sociologijo kulture na Filozofski fakulteti v Ljubljani. Piše poezijo, prozo, radijske igre, esejistične in publicistične članke ter prevaja iz angleščine, francoščine, srbščine in hrvaščine. Kot pesnik je nastopil v devetdesetih, s prvencem Tamariša (1991), in je doslej objavil dvanajst samostojnih pesniških zbirk (nazadnje Druga obala, 2015), s svojim delom pa je vključen v okoli petdeset antologij tako doma kot v tujini. Njegova poezija se odlikuje po posebni intimistični prodornosti, ki zajema iz najrazličnejših izkušenjskih tonalitet. Za svoje delo je prejel več nagrad (Jenkova nagrada, Nagrada Prešernovega sklada). Živi v Ljubljani kot svobodni književnik. Pogovor je vodil dr. Alen Širca.